Hakkımızda

hakkimizda

ORHANİYE YATÇILIK

Biz 2005 yılından beri yaz tatillerini Marmaris çevresinde geçiren bir aileyiz. Ankara’ da bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmamızı 2007 yılında kurduk. 2006 yılında ilk kızımız Bahar, 2010 yılında da ikinci kızımız Nehir dünyaya geldi. Nehir’ in doğduğu yıl Marmaris Orhaniye köyünde evimizi kiralayarak “Orhaniyeli” olduk. Orhaniye’ yi seçme sebebimiz olağanüstü doğası olduğu kadar olağanüstü insanlarıdır. Bizim gibi büyük şehirlerde yaşayan insanlar ne demek istediğimizi kolaylıkla anlayacaklardır. 2015 yılında büyük bir hayalimizi gerçekleştirerek köyümüzde kendi evimizi yaparak tam “Orhaniyeli” olduk.

Bir diğer hayalimiz de deniz ve tekne hayatı idi. Bu amaçla 2010 yılında “Amatör Denizci Belgesi ve Kısa Mesafe Telsiz Operatörü” belgelerimizi alarak bu hayale ilk adımımızı attık. Bu zaman zarfı içerisinde her fırsatta denize çıkarak açlığımızı gidermeye çalıştık. Hem biz hemde çocuklarımız iyi birer denizci olmaya çalıştık. İyi denizci olmak herşeyden önce deniz kültürü sahibi olmak, denize ve doğaya saygı duymak, denizi ve doğayı korumak ve bu sevgiyi yaymaktır. Biz ailece bu misyonu taşımaya çalışıyoruz.

Hayaller uğrunda çaba göstermek, hayalin peşinde koşmak ve çok istemek; bu hayalleri gerçekleştirmenin ilk şartıdır. Bu kuralı yaşayarak öğrendik. Çok istedik, çok çabaladık ve 2016 yılında kızlarımıza (BAHAR D ve NEHİR D) kavuştuk. Kızlarımızı Orhaniye’ ye getirdik ve adı gibi “Cennet Marine” e bağladık. Adımızı da ORHANİYE YATÇILIK koyduk. Şimdi sizleri de hayallerinizin peşinden Orhaniye’ye bekliyoruz. Orada sizi ailemize katılmaya davet ediyoruz.

Denizsiz, güneşsiz, rüzgarsız kalmayın.

Nehir – Bahar – Müjdem – Şahin DENGİZ


Bizi hemen arayıp bilgi alabilirsiniz. +90 (312) 482 94 96